Határon túli kapcsolatfelvétel

A 2021-ben alakult Tokaj-Hegyalja Egyetem számára fontos, hogy a határon túli magyar területek középiskoláiban is ismerjék a fiatal egyetem képzési portfolióját. Ennek a célkitűzésnek az érdekében fűzi szorosabbra a kapcsolatot egyetemünk a királyhelmeci Gimnáziummal. A Felvidék meghatározó középiskolájának vezetőivel és diákjaival találkozott Prof. Dr. Kéri Szabolcs rektor, Mokri Máté oktatási igazgató és Csatlósné Komáromi Katalin társadalmi kapcsolatok igazgató.

Dr. Dobos Gábor,  a  gimnázium igazgatója és Dr. Szabó Mária helyettes mutatta be azt a sokrétű, munkaerőpiaci igényekre is reagáló képzési struktúrát, amivel a részben magyar nyelvű, közel négyszáz tanulót számláló középiskola dolgozik. Számos kapcsolódási pontot, együttműködési területet érintettek a találkozó alkalmával, amelyeket hamarosan írásos dokumentumban is rögzítenek.  

Hír és fotó: Csatlósné Komáromi Katalin

Utolsó frissítés: 2024.03.19. 14:23