Határon túli kapcsolatfelvétel
A 2021-ben alakult Tokaj-Hegyalja
Egyetem számára fontos, hogy a határon túli magyar területek középiskoláiban is
ismerjék a fiatal egyetem képzési portfolióját. Ennek a célkitűzésnek az
érdekében fűzi szorosabbra a kapcsolatot egyetemünk a királyhelmeci
Gimnáziummal. A Felvidék meghatározó középiskolájának vezetőivel és diákjaival
találkozott Prof. Dr. Kéri Szabolcs rektor, Mokri Máté oktatási igazgató és
Csatlósné Komáromi Katalin társadalmi kapcsolatok igazgató.
Dr. Dobos Gábor, a
gimnázium igazgatója és Dr. Szabó Mária helyettes mutatta be azt a
sokrétű, munkaerőpiaci igényekre is reagáló képzési struktúrát, amivel a
részben magyar nyelvű, közel négyszáz tanulót számláló középiskola dolgozik.
Számos kapcsolódási pontot, együttműködési területet érintettek a találkozó
alkalmával, amelyeket hamarosan írásos dokumentumban is rögzítenek.
Hír és fotó: Csatlósné Komáromi Katalin






