Gyakorlatorientált képzés, széleskörű nemzetközi kapcsolatok

Dr Kiss István a Szőlészeti és Borászati Tanszék vezetője, egyetemi docens tartott előadást a Szenior Akadémia májusi eseményén.  A tolcsvai származású, pataki öregdiák szerteágazó ismerettel rendelkezik, hiszen az alapos, több diplomás szakmai felkészültség mellett a családi gazdaság vezetésétől a legnagyobb állami vállalat irányításáig szerzett tapasztalatot az elmúlt évtizedekben.

A Tokaj-Hegyalja Egyetemen 2021-ben indult borászképzés eredményeiről és lehetőségeiről tájékoztatta a résztvevőket. Részletesen tárgyalta a borászati képzés valamennyi területét, a szakirányú továbbképzési lehetőségeket. A gyakorlatorientált képzési folyamat mellett hangsúlyozta, hogy olyan kutatásokat is végeznek, amelyek a tájegység gazdálkodóit, szőlőtermelőit is segíti. Ez utóbbi a klímaváltozás, a felmelegedés miatt nagy kihívás, nemcsak a magyarországi borászatok számára. 

A tanszékvezető érintette az oktatói kar összetételét, az egyetemmel együttműködő széleskörű tokaj-hegyaljai borászatokat, a hallgatók számára megnyíló külföldi lehetőségeket. Kiss István büszkeséggel számolt be a hallgatók eddig elért hazai és nemzetközi sikereiről, valamint arról, hogy a borászati képzés iránt érdeklődők közel egy harmada tanul napjainkban Sárospatakon, igazolva, hogy az egyetem képes megszólítani a motivált fiatalokat, felvenni a versenyt a többi borászati képzést kínáló felsőfokú intézménnyel. A program végén a hallgatók által készített borokat kóstolták meg a szeniorok.

A Szenior Akadémia idei tanévének tavaszi szemesztere június 11-én zárul egy rendhagyó alkalommal. Pataki diákvilág anekdota kincse dramatikus bemutatójára kerül sor Pinczés István rendezésében. 

Hír: Csatlósné Komáromi Katalin
Fotó: Tóth Dávid

Utolsó frissítés: 2025.05.19. 09:59