Fenntartható turizmus és vendéglátás - Remenyik Bulcsú székfoglaló előadása
Május 27-én rendezték meg a 2024/25-ös tanév utolsó székfoglaló előadását. Az előadó Dr. habil. Remenyik Bulcsú, a Turizmus Vendéglátás Tanszék vezetője, egy napjainkban nagyon aktuális témába avatta be az érdeklődőket.
Az egyre nagyobb méreteket öltő tömegturizmus következményeire hívta fel a figyelmet. Illetve egy készülő könyve alapján ismertette azokat a lehetőségeket, hogy miként lehet kezelni, mérsékelni a turizmus okozta környezetet érő negatív hatásokat.
Az előadás vezérfonalát az ENSZ 2015-ben tartott Fenntartható Fejlődés Csúcsán elfogadott alapelvek alkották. Az előadó átfogóan vizsgálta a 17 alapelv lehetséges érvényesülését a turizmus és vendéglátás területén. Véleménye szerint a turizmus számára a 17 alapelv érvényesülése nem csupán azt jelentheti, hogy ez az ágazat is hozzájárulhat a globális környezeti állapotok javulásához, hanem magának az ágazatnak is minőségi ugrást jelenthet.
A székfoglaló előadások sorozat 2025 őszén folytatódik.




