Együttműködési megállapodás született a THE és a Magyar Nyelv Múzeuma között

Együttműködési megállapodást kötött a Petőfi Irodalmi Múzeum Magyar Nyelv Múzeuma és a Tokaj-Hegyalja Egyetem Széphalomban. Az aláírásra a Magyar Nyelv Hete rendezvénysorozat keretében került sor.

Az országos eseménysorozat – melynek idei jelmondata: „Anyanyelvünk határtalan” – elsősorban a Felvidéket állítja a középpontba.

Nyíri Péter igazgató hangsúlyozta, hogy a szép magyar beszéd az óvodapedagógusok és tanítók munkájának alapja, amelynek megismeréséhez és fejlesztéséhez, ritkaságainak felfedezéséhez számos lehetőséget kínál a múzeum.

Az együttműködés keretében az egyetem hallgatóinak lehetősége nyílik

  • a múzeumpedagógiai foglalkozásokon való részvételre

  • a kiállítási anyagok megtekintésére

  • szakdolgozati témák feldolgozására

  • közös pályázatok, rendezvények megvalósítására.


Prof. Dr. Bolvári-Takács Gábor, az egyetem rektora örömét fejezte ki, hogy a nyelvújító Kazinczy Ferenc egykori gyümölcsöskertjében működő, az ismeretek széles tárházát biztosító közgyűjteménnyel bővül az egyetemi hallgatók számára elérhető „tudás forrása”.

Hír: Csatlósné Komáromi Katalin
Foto: Erdős József

Utolsó frissítés: 2022.04.23. 00:00