Az Örökségturizmus gazdaságtudományi képzési területhez tartozó levelező munkarendű, 3 féléves továbbképzési szak integrált ismereteket kínál az örökségek védelme, gazdasági hasznosítása, üzemeltetése, valamint a turizmus szakterületek iránt érdeklődőknek. A képzés számos területen lehet hasznosítható: akik számára jelenlegi munkahelyükön vagy a jövőben fontos az örökségértékek megőrzése és gazdasági-turisztikai hasznosítása, akik szeretnének összetett rendszerében jól hasznosítható, piacképes, integrált és versenyképes tudást elsajátítani, és a megszerzett kompetenciákkal a kulturális, természeti és szellemi örökségvédelem és -hasznosítás, az örökségturizmus és a kulturális turizmus területén, ezek közkinccsé tételében akár vezetői szinten részt venni.
A képzés lehetőséget biztosít a hallgatók számára, hogy az örökségturisztikai helyszínek (várak, kastélyok, múzeumok, egyházi helyszínek, látogatóközpontok, világörökségi és természeti, szellemi örökségek) életébe, működtetésébe betekintést nyerjenek. A képzés támogatja azokat a fejlesztési, rekonstrukciós projekteket, amelyek a magyarországi kulturális, természeti, szellemi örökségek megújításához és fenntartható hasznosításához kapcsolódnak.
A turizmus és azon belül az örökségturizmus átalakuló rendszere kiemelkedő igényt tart a közgazdasági végzettségű és irányultságú szakemberekre, specialistákra. A sokrétű tudományos (művészettörténettől az erdészetig, az építészettől a zenetörténetig), turisztikai, gazdasági, jogi, műszaki, kommunikációs ismereteket igénylő feladatok ellátására képes felsőfokú végzettségű, korszerű szakmai ismeretekkel rendelkező szakemberekre egyre nagyobb igény jelentkezik az örökségvédelem és -hasznosítás számos színterén, illetve az ehhez kapcsolódó látogatómenedzsmenti, térségi rendszerek, szálláshelyek, vendégfogadók üzemeltetése, menedzselése területén.
Elhelyezkedési esélyek és lehetőségek
A szakon végzettek a közgazdasági szakismeret birtokában az örökségvédelem és turizmus területén szakmai jártasságot, vezetői ismereteket szereznek. Az üzleti és az állami szféra már felismerte az ilyen képzettségű szakemberek szükségességét.
Az önköltséges, levelező munkarendű képzésre bármely alapdiplomával (korábban főiskolai oklevéllel) lehet jelentkezni. Második, vagy harmadik gyermek megszületése esetén lehetőség van a Diákhitel elengedésére.